1401/11/07امروز :

مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان

Charity School Associon of Isfahan

سال تاسیس : 1378
شماره ثبت : 844
.
تاریخ انتشار: 1401/10/01
مراسم کلنگ زنی ساخت مدرسه ۶ کلاسه حاجیه خانم رقیه شاه حسینی در شهرستان فریدن اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان ، در اولین روز از دی ماه ۱۴۰۱ کلنگ احداث مدرسه ۶ کلاسه خیّر ساز حاجیه خانم رقیه شاه حسینی به همت خیّر نیک اندیش حمیدرضا شاه حسینی در روستای نهرخلج فریدن به زمین زده شد.
این مدرسه ۶ کلاسه با زیر بنای ۴۵۰ مترمربع به صورت صددرصد توسط حمیدرضا شاه حسینی تامین اعتبار و ساخته خواهد شد.
در این مراسم دکتر مجتبی  ملااحمدی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان بیان داشت؛ در آستانه ایام شهادت سردار دلها، سردار سلیمانی که منظومه ای از ایثار و کار خیر و گذشت بودند، خداوند را شاکریم در خدمت مردمانی با اراده قوی، با قلب هاي پاک و با توان هستیم. ملا احمدی از آشنایی خود با منطقه فریدن گفت و افزود مردم شهرستان فریدن مردم نیک اندیش از گذشته های دور هستند.
ملا احمدی در خصوص خیر نیک اندیش حمیدرضا شاه حسینی گفت: شاه حسینی از خیرین مدرسه سازی است که به یاد مادرشان مدرسه احداث خواهند کرد.
در ادامه حسین محمد صالحی نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، بیان داشت بسیار جای خوشحالی است که مجموعه ای از نیک اندیشان امروز اینجا جمع شده اند، مجموعه ای که خیرخواه مردم هستند. وی ابراز امیدواری کرد با رویه ای که در نظر گرفته شده و با کمک خیرین در آینده مشکلی در حوزه فضای آموزشی نداشته باشیم. گفتنی است روستای نهرخلج از توابع بخش زنده رود شهرستان فریدن با حدود ۳۰۰۰ نفر جمعیت دارای ۴ مدرسه ابتدایی و متوسطه اول در ۵ کیلومتری شهر داران و ۳۰ کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارد.