1403/04/04امروز :

مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان

Charity School Associon of Isfahan

سال تاسیس : 1378
شماره ثبت : 844
.
تاریخ انتشار: 1403/01/27
بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان در بیست و هفتمین روز از بهار 1403 جلسه ستاد اجرایی بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان با حضور اعضا برگزار شد.
مجتبی ملااحمدی، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان در این جلسه اظهار داشت: بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان روز سوم خردادماه سال جاری با حضور وزیر آموزش و پرورش و سایر مقامات برگزار خواهد شد که در این زمینه ماهیت کلی برگزاری جشنواره تکریم کامل خیرین است.
وی افزود: فلسفه کار برگزاری جشنواره، تقدیر و تشویق خیرین مدرسه‌ساز است و نکته مهمی که در این میان مطرح است این که در خلل این جشنواره باید دیگران نیز به کار خیر ترغیب شوند.ملااحمدی ادامه داد: جشنواره قبلی و تعهد بیش از ۱۵۰۰میلیاردی خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان که عملیات اجرایی بیش از ۹۰درصد آن آغاز شده است، انتظارات را از اصفهان بالا برده که این جشنواره در مقایسه با سنوات قبل از کیفیت بالاتری برخوردار باشد.
 رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان بیان داشت: در خصوص انعکاس این جشنواره باید از ظرفیت صدا و سیما و رسانه ها نهایت بهره‌برداری و استفاده انجام شود تا فرهنگ کار خیر گسترش یابد ، وی گفت: نقش جوانان و گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی در میان جوانان یکی از اهداف اصلی این جشنواره است که باید به آن به صورت جدی پرداخته شود.
 ملااحمدی ادامه داد: فارغ التحصیلان مدارس خیرساز که به واسطه حضور در این فضاهای آموزشی امروز دارای موقعیت مناسبی هستند، باید معرفی شوند تا ارزش کار خیر در میان جامعه نهادینه شود. رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان ادامه داد: از ظرفیت دانش‌آموزی استان اصفهان باید در گسترش فرهنگ خیر و نیک اندیشی استفاده شود تا شاهد تداوم این فرهنگ با ارزش در میان نسل‌های آینده نیز باشیم.
 ناصر فتحی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان دراین جلسه اظهار داشت: جشنواره بیست و ششم از ستاد اجرایی تشکیل شده است و در گروه‌ها، برنامه‌های متنوعی را انجام داده‌اند.وی افزود: نوسازی، مجمع خیرین مدرسه‌ساز و آموزش وپرورش در حال تعامل برای برگزاری هرچه بهتر این برنامه هستند و در این زمینه مجمع در حال انجام امور برای اجرای برنامه هستند. فتحی خاطرنشان کرد: وظیه ما اجرای مطلوب جشنواره خیرین در جهت تکریم آنان است چرا که این انسان‌های بزرگ بدون هیچ چشم داشتی مال خود را فدا کرده‌اند.  سیدعلی مدینه، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این جلسه اظهار داشت: بهترین و ارزشمندترین سرمایه‌های آموزش و پرورش خیرین مدرسه‌ساز هستند که با بذل مالشان بهترین مدارس را بنا می‌کنند. وی افزود: در استان اصفهان مدرسه خیرسازی را داریم که بیش از ۷۰پزشک را تحویل جامعه داده است و هیچ ارزشی بالاتر از این در جامعه وجود ندارد که عظمت کار خیرین در این موضوع هویدا می‌شود. معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: استفاده از اقدامات جدید و خلاقانه در جشواره بیست و ششم مورد تاکید است و باید در این زمینه ظرفیت دانش‌آموزان مورد توجه ویژه قرار گیرد.
گفتنی در این جلسه کارگروه های نه گانه گزارش اقدامات خود را در راستای برگزاری باشکوه جشنواره بیست و ششم ارائه نمودند.