1403/04/04امروز :

مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان

Charity School Associon of Isfahan

سال تاسیس : 1378
شماره ثبت : 844
.
تاریخ انتشار: 1403/02/22
نشست هم‌اندیشی رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز با رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی اصفهان

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان در نوزدهمین روز از اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ و در آستانه برگزاری بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز نشست مشترک رییس اتاق بازرگانی با رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز ، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان اصفهان و به میزبانی اتاق بازرگانی برگزار گردید. 

مجتبی ملااحمدی رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان در این نشست با اشاره به نقش و جایگاه صاحبان صنایع و کارخانجات در ایفای مسئولیت های اجتماعی ابراز داشت بیش از ۸۰ درصد مدارس خیر ساز استان به همت فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی احداث گردیده یا در دست احداث است .

وی با اشاره به تحویل ۱۰۰۰۰ کلاس درس از بدو تاسیس مجمع خیرین تاکنون ، مشکلات ناشی از پدیده فرونشست در حوزه فضاهای آموزشی را یکی از دغدغه های اصلی مجمع عنوان نمود. 

رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان با اشاره به پیش بینی معافیت های جدید مالیاتی برای فعالان اقتصادی در حوزه مدرسه سازی در برنامه هفتم توسعه ، تشکیل نشست های مشترک بین شورای دولت و بخش خصوصی و شورای آموزش و پرورش را راهگشای حل بخشی از مشکلات آموزش و پرورش برشمرد و خواستار اهتمام اتاق بازرگانی برای تشکیل این نشست ها شد .  

وی احداث مدارس چند خیری با استفاده از کمک های خرد خیرین ، تعمیم و توسعه موضوع مدرسه یاری در مدارس ، حفظ و نگهداری ساختمان مدارس ، نهضت هنرستان سازی در جوار صنایع و راه اندازی سامانه های تسهیل کننده مشارکت مردم در مدرسه سازی را از مهمترین برنامه‌های مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان برشمرد .  

امیر کشانی رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی اصفهان نیز با تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم به تشریح فعالیت ها و ظرفیت های اتاق در حوزه مسئولیت های اجتماعی پرداخت و آمادگی همکاری های مشترک را اعلام نمود . 

در این نشست مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس نیز به تشریح فعالیت ها و برنامه های خود به منظور بهره مندی هر چه بیشتر از امکانات موجود در اتاق بازرگانی پرداختند . 

استفاده از ظرفیت کمیسیون مسئولیت های اجتماعی ، تهیه کلیپ های مختلف مرتبط با مشکلات آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای انتشار آنها ، حضور دانش آموزان در کمسیون های تخصصی اتاق ، تقویت اردوهای راهیان پیشرفت دانش آموزی با همکاری اتاق ، تامین منابع مورد نیاز طرح مدرسه یاری از مهمترین عناوین مذاکرات و مصوبات این نشست بود که مقرر شد در قالب تفاهم نامه های همکاری تدوین و عملیاتی گردد.